KIEDY NALEŻY ODWIEDZIĆ GABINET PODOLOGICZNY?

Podologia jest bardzo młodą dziedziną, łączącą w sobie aspekty: kosmetologii, ortopedii, diabetologii, dermatologii oraz chirurgii a obejmuje wszelkie zabiegi wykonywane w obrębie naszych stóp.

Jest to specjalność zajmująca się diagnostyką, leczeniem oraz pielęgnacją stóp, także zabiegi mogą mieć charakter czysto estetyczny, bądź leczniczy. Do gabinetu podologicznego powinni zgłaszać się ludzie, którym zależy na zdrowym i pięknym wyglądzie swoich stóp, a w szczególności osoby borykające się z uciążliwymi dolegliwościami. Zaniedbania w problemach ze stopami mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Czym zajmuje się podologia oraz Kim jest Podolog?!

Najogólniej rzecz biorąc podolodzy zajmują się pielęgnacją oraz leczeniem stóp. Zabiegi podologiczne mogą bowiem obejmować zabiegi lecznicze związane z problemami takimi jak:

 • nadpotliwość stóp
 • grzybica
 • wrastające paznokcie
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • stopa cukrzycowa

Podologia to także zabiegi kojarzone z medycyną estetyczną, jednak nie wymagające czynności chirurgicznych. Wyróżnić można tutaj:

 • terapię pękających pięt
 • usuwanie odcisków
 • rekonstrukcję płytki paznokcia
 • leczenie paznokci dystroficznych (zniekształconych)
 • usuwanie modzeli oraz innych hiperatoz
 • masaż stóp

Gabinety podologiczne coraz częściej wykonują badanie stóp, które umozliwia analizę chodu i równowagi, pomiary asymetrii ciała, szpotawości czy koślawości. Badania stóp pozwalają na ocenę kształtu stopy, w tym obecności zmian troficznych i hiperatoz. Wyniki badań mogą być podstawą do rzetelnej diagnozy i rozpoczęcia dalszego leczenia. Badania stóp mają bardzo szeroki zakres, dlatego warto udać się do gabinetu, który jest dobrze wyposażony w urządzenia diagnozujące różne schorzenia czy dysfunkcje.

Jak powinien wyglądać gabinet podologiczny?

Podologia jest młodą dziedziną. O jej wyodrębnienie walczyli przede wszystkim pediciurzyści i podolodzy, którzy byli zaniepokojeni aktualnym stanem gabinetów kosmetycznych, wykonujących zabiegi na stopach. Brak dbania o higienę, a nawet o bezpieczeństwo pacjentów skutkowało wysokim zagrożeniem zarażeniem się wirusami (HIV, wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C), bakteriami (gronkowce, paciorkowce) czy grzybami (wywołującymi grzybicę i drożdżyce). Dlatego najlepiej korzystać z renomowanych gabinetów podologicznych, mających dobrą renomę, a przede wszystkim spełniającymi wszystkie normy bezpieczeństwa i higieny, gdzie zagrożenie zarażeniem się czymś nie występuje, z racji utrzymania odpowiednich norm bezpieczeństwa.

W gabinecie podologicznym powinieneś czuć się zrelaksowany i bezpiecznie. Poczucie tego, że jesteś w dobrych rękach jest podstawą, aby czuć się dobrze w takim miejscu. Zwłaszcza, że zabiegi podologiczne są dość osobiste, a wręcz intymne. Wielu ludzi woli chować swój problem, niż zgłosić się do eksperta. Dlatego, gdy osoba korzystająca z pomocy, powinna czuć się w gabinecie swobodnie.

Na co warto zwrócić uwagę? Ważne, by osoba wykonująca zabieg miała zawsze na sobie rękawiczki i dbała o dezynfekcje zarówno stóp pacjenta, jak i swoich dłoni (pomimo założonych rękawiczek). Bardzo ważne, aby używane narzędzia (takie jak pilniki, waciki, patyczki, tarki) były jednorazowe, a wszelkie kosmetyki nakładane również jednorazowymi bądź zdezynfekowanymi szpatułkami.

Gdzie warto się wybrać do Podologa? Podolog Warszawa.

Jeśli mieszkacie w Warszawie, lub dojazd nie jest problemem, miejscem godnym polecenia jest gabinet DERMAPES. To specjalistyczne centrum podologiczno-medyczne, cieszące się dużym uznaniem w branży. Jest bardzo eleganckie, przytulne, ale przede wszystkim profesjonalne miejsce. Pracownicy spełniają wszystkie niezbędne warunki higieniczne oraz posiadają wysokie kwalifikacje, świadczące o ich kompetencji i umiejętnościach. Także jeśli interesuje Was naprawdę dobry podolog na Ursynowie to Centrum Podologiczno-medyczne Dermapes jest idealnym kierunkiem, w którym powinniście się udać.

Rate this post