Kolagen morski na blizny potrądzikowe! Jak działa? Czy jest skuteczny?

Pozostałości po trądziku w formie blizn to kłopot dotyczący nie tylko nastolatków. Bardzo często lata młodzieńcze mamy już dawno za sobą,a nieestetyczne znamiona potrądzikowe w dalszym ciągu nam towarzyszą .

Leczenie trądziku dawniej opierało się głownie na głębokich peelingach, dermabrazji czy zabiegach światłem IPL. Pomimo dużego starania i wkładu materialnego bardzo często efekt okazywał się mało spektakularny, a zabiegi trzeba było wielokrotnie powtarzać. Redukcja blizn będących pozostałościami po dawnym trądziku nie jest proste. Wiele marek kosmetycznych za wszelką cenę stara się pokazać nam, że wystarczy tylko dobry krem, aby uzyskać spektakularne efekty. Jednak nie jest to tak proste.

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Jak powstają blizny?

Blizna jest to reakcja organizmu na uszkodzenia powstałe wewnątrz skóry. bardzo często powstają w wyniku oparzenia, szczepień, reakcji organizmu na wszelakie uszkodzenia powstające na skórze, oraz przy stanach zapalnych, które rozwijają się na skórze, kiedy towarzyszy nam trądzik. Jedni nie mają tendencji do tego typu zmian, inni z kolei tak. Pojawianiu się blizn sprzyja także wysikanie i drapanie krost. Szczególnie istotne jest więc nie dotykanie rękami twarzy, aby leczenie przebiegało efektownie. Kolejną i już ostatnia kwestią jest fakt, że z wiekiem dawne blizny mają tendencję do pogłębiania się, ponieważ skóra traci kolagen. W tym czasie też pojawiają się pierwsze zmarszczki, które stanowczo uwidaczniają niedoskonałości bruzdy powstałe na skórze. Niwelowanie blizn jest bardzo złożonym procesem. Najlepiej jak wiadomo sprawdza się zasada „zapobiegaj, zamiast leczyć” , ale co w momencie kiedy jest już za późno i zmiany pojawiły się na naszej twarzy ?

Domowe sposoby na blizny

Białka jaj

Białka posiadają silne lecznicze właściwości,zmniejszają widoczność blizn. Białka jaj bogate są w aminokwasy i białka, które w skuteczny sposób mogą domknąć pory, aby zapobiec powstawaniu nowych znamion. W misce ubić 3 białka jaj, nakładać delikatnie palcami na skórę. Odczekać do chwili wyschnięcia, a następnie zmyć wodą. Zabieg można wykonywać 2-3 razy w tygodniu.

Soda oczyszczona

Sodę można wykorzystywać do delikatnego złuszczania wierzchnich warstw martwych komórek skóry. Oczyszczona sód jest gruba jednak jej małe cząsteczki nie są w stanie uszkodzić skóry. Należy zmieszać małą porcję sody z wodą i odczekać do powstania paty. Wmasować delikatnie w skórę następnie powstałą maskę pozostawić na około minutę. Zmyć letnią wodą. Należy także pamiętać, aby po wykonaniu zabiegu nawilżyć twarz.

Sok z aloesu

Wykazuje silne właściwości łagodzące stany zapalne oraz regeneruje uszkodzone tkanki. Wykorzystanie aloesu wyrównuje bruzdy, zmniejsza obrzęk oraz zmniejsza blizny potrądzikowe. Aloes przez wielu uważany jest za prawdziwy cud natury. Chore miejsce posmarować sokiem aloesowym.

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe najprościej usunąć, kiedy są świeże. W myśl zasady im szybciej tym lepiej. Największą zdolność odbudowy ma rzecz jasna młoda cera, co nie zmienia faktu, że nawet po czasie można . Aczkolwiek nie przy pomocy kremów czy peelingów. W tym przypadku wymagane są bardziej zdecydowane metody. Możemy zapisać się na złuszczanie chemiczne bądź mikrodermobrazje (polecane wśród młodych osób). Warto pamiętać, że zabiegi powtórzyć trzeba kilkukrotnie i wtedy po paru miesiącach możemy zauważyć pierwsze rezultaty. U osób po 30 roku życia zabieg przeprowadza się przy użyciu mocnych kwasów np.: kwasu trichlorooctowego. Niestety jest to poważny zabieg wykonywany w znieczuleniu. Po czym następuje kilka tygodni rekonwalescencji. Na blizny potrądzikowe często zalecane są zabiegi laserowe, lub przy użyciu lasera frakcyjnego albo fal radiowych. Jednak czy poddawanie się często bolesnym zabiegom jest koniecznością ?

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Większa grupa współczesnego społeczeństwa kojarzy kolagen przede wszystkim z preparatami kosmetycznymi i właściwościami przeciw przeciwzmarszczkowymi. Nie każdy także wie co to jest kolagen, jakie ma własności i w jakich przypadkach zaleca się kurację z jego zastosowaniem. Kolagen wchodzi w skład białka włóknistego i samoczynnie produkowany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje własności odpowiada przede wszystkim za jędrność i elastyczności nie wyłącznie skóry ale prawie wszystkich tkanek.

Największa jego ilość występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz sercu i mózgu. Z upływem czasu w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm ludzki zatraca możliwość wytwarzania kolagenu i zaczynają pojawiać się jego braki. Ubytki w białku kolagenowym nie tylko zmniejszają jędrność skóry i powodują pojawianie się pierwszych zmarszczek. Kolagen morski świetnie działa na trądzik, bez względu na rodzaj cery. Nie ważne, czy Twoja cera jest tłusta, czy też skrajnie sucha. Dodatkowo kolagen nie wywołuje uczuleń, ponieważ zawiera wyłącznie naturalne składniki. Można stosować go bez obaw, że źle wpłynie na twój organizm.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

 

PremiumCollagen5000 to suplement diety który zalecają internauci. Skierowany dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób zadbać o stan swojej skóry, włosów a także paznokci. W składzie tego suplementu znajdziesz najwyższej jakości kolagen,uzyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C. Efektownie redukuje blizny będące pozostałościami po trądziku.

Kolagen morski na blizny potrądzikowe >> ZOBACZ

Rate this post