Kolagen na stawy. Historia białka młodości, które podbiło świat!

Bóle i sztywność stawów, przykre ukłucia, dyskomfort w czasie poruszania się, uczucie „ciężkości” kończyn – tego typu udręki oznaczają problemy ze stawami. Niestety, choroby stawów to dość powszechna i dotykająca wielu osób przypadłość. W potyczce z nią pomóc może kolagen.

Kolagen – cudowne białko młodości?

Kolagen to białko, najważniejszy budulec tkanki łącznej w organizmie człowieka. Najczęściej można słyszeć o kolagenie w okolicznościach tkanki skórnej, jej oblicza i sprawności. Nic dziwnego, gdyż to kolagen odpowiada za elastyczność i sprężystość skóry, a jego niedobór – za ujawnianie się pierwszych zmarszczek i zwiotczeń. Jednakże białko, jakim jest kolagen, występuje nie tylko w skórze ludzkiej.

Bierze też ważny udział w powstawaniu stawów i ścięgien. Z tej przyczyny problemy stawów bardzo często tworzą się, mniej lub bardziej wprost, z niskiej zawartości kolagenu. Oprócz tego, proteina ta jest obecna w tkance tworzącej blizny, rogówkę oka, na powierzchni tętnic, w tkankach tworzących błony śluzowe i wnętrze żył, składa się również na budowę kości. Pełni zatem wiele istotnych funkcji w organizmie człowieka, na których nierównowagę i upośledzenie może wpłynąć jej brak.

To, co charakteryzuje kolagen, to niezwykły profil aminokwasowy, o dużej zawartości glicyny i proliny. Tłumne procesy aminokwasowe wpływające na powstawanie kolagenu w organizmie, wymagają obecności witaminy C. Jej niewystarczające stężenie jest przyczyną zablokowanie syntezy kolagenu, co po jakimś czasie wywołuje chorobę, jaką jest szkorbut. Powszechne postrzeganie szkorbutu jako skutku braku witaminy C jest więc nie do końca słuszne.

Choroba ta, objawia się uszkodzeniami skóry i błon śluzowych, jak także bólami mięśni, stawów i kości, łamliwością tych ostatnich, wypadaniem zębów, częstymi samoistnymi krwawieniami, jest bezpośrednią reakcją człowieka na brak odpowiedniej zawartości kolagenu, który nie może być wytworzony z powodu niedostępności witaminy C. Zauważyć można więc, jak ogromną rolę odgrywa nie tylko kolagen na stawy, ale też na wiele innych narządów i układów w organizmie ludzkim. Oraz, jak potworne zniszczenie może przynieść za sobą jego zbyt mała ilość.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : BurnBooster opinie efekty cena Twoje wsparcie podczas redukcji!

Kolagen i jego liczne zastosowania

Odkrycie właściwości proteiny określanej mianem kolagenu, oraz zbadanie różnorodnej roli, jaką spełnia w ciele człowieka, pozwoliło na zastosowanie jej w medycynie i kosmetologii. Kolagen naturalny na stawy, jak i kolagen używany do produkcji innych specyfików, pozyskiwany jest zwykle z organizmów żywych (wyróżnia się kolagen wydobywany z białka rybiego, bydlęcy, wieprzowy). Kolagen który ma zastosowanie jest w medycynie estetycznej – zarówno w chirurgii plastycznej, jak i na przykład w chirurgii oparzeń, jest bowiem środkiem naglącym regenerację tkanki skórnej.

Używa się go również do wytwarzania substytutów skóry. Naturalny kolagen stanowi składnik wielu preparatów, w szczególności kremów. Co ciekawe, wykorzystuje się go także w przemyśle spożywczym, między innymi do produkcji żelatyny. Nie ma żadnych zastrzeżeń do zażywania kolagenu – jako jeden ze składników żelatyny, występuje w bardzo wielu produktach spożywczych. Jego właściwością jest całkowita hipoalergiczność. Wyżej wymieniona charakterystyka kolagenu sprawia, że znalazł on wykorzystanie także w produkcji różnorakich suplementów diety. Ukazuje się wśród nich między innymi jako kolagen na stawy, ale nie brakuje też preparatów, stosujących jego korzystny wpływ na witalność, zdrowie i wygląd naskórka.

Kolagen na stawy w proszku – dla kogo?

Wielokrotnie prowadzone badania uzasadniły, iż specyfiki farmaceutyczne, które zawierają kolagen na stawy, mają dobry wpływ na naturalne procesy zachodzące w środku organizmu, polegające na syntezie kolagenu. Jest tak dlatego dostarczają odpowiednią wielkość składników, składających się na konstrukcję struktury stawowej. Faktem stwierdzonym naukowo jest, że przyswajanie kolagenu powoduje lecznicze działanie na problemy z osteoporozą i zapaleniem stawów. Kolagen aktywny na stawy wpływa na zwiększenie gęstości kości i ich mineralizację, a również pozwala zmniejszyć uczucie bólu wynikającego ze przekształceń w chrząstce stawowej. Suplementacja kolagenem przeciwdziała doprowadzeniu do jego braków w organizmie, wpływających na pojawianie się stanów zapalnych stawów, lub choroby zwyrodnieniowej stawów.

> Najlepszy kolagen na stawy <

W przemyśle farmaceutycznym, kolagen na stawy dostępny bywa w różnorakiej formie – tak tabletek, kapsułek, jak i w postaci sproszkowanej. Skład suplementów opartych na kolagenie, zwykle jest porównywalny. Przy zakupie warto jednak kontrolować, aby dany specyfik, oprócz kolagenu, zawierał także witaminę C, która w naturalny sposób wspiera jego przyswajalność i pobudza organizm do jego ponadplanowej produkcji. Kolejnym zasadniczym składnikiem specyfików z kolagenem jest glukozamina, która wchodzi w skład macierzy chrząstki stawowej.

Kolagen, który można znaleźć w farmaceutykach, to naturalny i bezpieczny dla organizmu środek. Decydując się na kolagen na stawy w proszku, można przyjmować go w formie rozpuszczonej, przykładowo z ulubionym koktajlem, smoothie, czy też z kawą, co wydaje się sympatyczniejsze od łykania tabletek. Najważniejsze pozostaje jednak działanie kolagenu i jego pozytywny wpływ na wiele funkcji w ciele człowieka.

Kolagen na stawy – opinie

Kolagen na stawy cieszy się ogromną popularnością w gronie osób, które niegdyś narzekały na bóle i trudności ze stawami, wśród sportowców, których stawy są szczególnie narażone na urazy, jak również wśród wszystkich tych, którzy po prostu chcą zadbać o zdrowie i funkcjonalność swoich stawów i stosują kolagen zapobiegawczo. W sieci znaleźć możemy wypowiedzi dużej ilości osób zadowolonych z używania tego środka, czy to w zwalczaniu problemów stawowych, czy też w zapobieganiu im.

premium collagen 5000

Kolagen na stawy opinie korzystne gromadzi bardzo często wśród blogerów promujących aktywny i zdrowy tryb życia. Nie bez wpływu na nie pozostaje epizod, iż działanie kolagenu nie ogranicza się do uświetnienia pracy stawów. Jako białko będące głównym budulcem skóry, kolagen jest odpowiedzialny także za jej stan, wygląd i kondycję. Skóra po suplementacji kolagenem, to skóra na dłużej zatrzymująca swoją delikatność, elastyczność, sprężystość – jednym słowem młodość. Stosowanie kolagenu to zatem nie tylko wybór zdrowia, ale też wybór dłużej trwającej młodości i krzepkości.

5/5 - (2 votes)