Kolagen w tabletkach to skuteczne antidotum młodości

Kolagen ludzki jest to cudowne białko młodości, które buduje nasze ścięgna, kości a także zęby. Jest niezwykle elastyczne i rozciągliwe. Przypomina klej łączący ze sobą kości. To za jego sprawą skóra jest elastyczna i napięta, a co najważniejsze zachowuje młody wygląd.

Wraz z wiekiem włókna kolagenowe zaczynają zanikać i twardnieć, a to skutkuje pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Zanika również jędrność skóry. Obecnie naukowcy znaleźli jednak rozwiązanie tego problemu. Popularność kolagenu z roku na rok zaskakująco wzrasta. Poszukiwano tych niezwierzęcych form, tak więc zaczęto syntezować go z roślin. Koniec końców rynek podbił naturalny kolagen. Naturalny rybi kolagen jak twierdza producenci to jedyna możliwa czysta postać kolagenu. To dzięki aminokwasowej budowie jest on niezwykle podobny do swego protoplasty. W związku z tym efektownie uzupełnia niedobory białka i ma przewagę nad kolagenem bydlęcym.

Kolagen naturalny zastosowanie

  • Rybi kolagen stosowany jest najczęściej w celach:
  • Redukcji zmarszczek
  • Usunięcia przebarwień
  • Wygładzenia skóry
  • Leczeniu trądziku, blizn oraz łuszczycy
  • Przeciwdziałaniu cellulitowi i rozstępom
  • Usuwaniu łupieżu

Kolagen na stawy

Czy zwyrodnienia stawów są wyłącznie efektem starzenia się? Naukowcy twierdzą że przyczyn może być dużo więcej. Przede wszystkim chodzi o niedobory żywieniowe w komórkach odpowiedzialnych za syntezę chrząstki stawowej. Komórki te produkują kolagen i proteoglikany. Są one podstawowym składnikiem chrząstki, która gra najważniejsza role w odpowiednim funkcjonowaniu stawów. Uzupełnienie diety o kolagen gwarantuje ochronę oraz naprawę stawów.

Kolagen odgrywa bardzo ważna role w prawidłowym funkcjonowaniu stawów. U sportówów, a także na skutek wieku ludzie stawy narażane sa na obciążenia. Powoduje to zazwyczaj problemy z poruszaniem się. Oprócz odpowiedniej, specjalistycznej diety, w celu regeneracji warto zastosować naturalny kolagen w tabletkach.

Kolagen na blizny i rozstępy

Kolagen jest głównym białkiem w skórze człowieka, dlatego też odgrywa decydująca role w procesie regeneracji. W sytuacji wystąpienia rozstępów, a także blizn zastosowanie kolagenu wraz z witaminą C (bierze ona udział w jego wytwarzaniu) pozwala na znaczne szybze gojenie ran oraz redukcje istniejących blizn.

Kolagen na trądzik

Regularna pielęgnacja cery trądzikowej kolagen w formie kremu zmniejszy ubytki w skórze i zwiększy proces syntezy nowego kolagenu. Jeżeli zalezy nam na kompleksowej i dogłębnej regeneracji warto zastosować kolagen w tabletkach. Wygładza on zmarszczki, usuwa przebarwienia, redukuje widoczność blizn ale co ważna świetnie działa na trądzik!

Kolagen na zmarszczki

Młoda skóra jest pełna kolagenu, w związku z czym jest ona elastyczna i w 100 % nawilżona. Wyróżnia się także dużą odpornością na czynniki środowiska i zmianę mimiki. Wraz z wiekiem struktury te słabną, a skóra traci swoją jędrność. Z każdym uśmiechem, zmarszczeniem czoła ulga swego rodzaju nadwyrężeniu. W procesie tym trafi swoistą elastyczność, a wraz z tym występują zmarszczki. Kolagen na zmarszczki używany był już od bardzo dawana i obecnie jest najpopularniejszym produktem na tego typu zmiany, ponieważ w szybkim czasie powoduje ich spłycenie. Od kilkunastu lat naturalny kolagen zajmuje czołowe miejsca w rankingu produktów do pielęgnacji dojrzałej cery.

Kolagen na włosy

Włosy które są łamliwe, przesuszone i cienkie, a także nadmiernie wypadają cierpią zazwyczaj na niedobór białka. To właśnie na przykładzie włosów można zaobserwować genialną skuteczność kolagenu. Już od pierwszych zastosować preparatu kolagen w tabletkach widać zaniki łupieżu. Jak wiadomo łupież jest często problemem, który przybiera rangę tych nie do rozwiązania. Naturalny kolagen rewelacyjnie regeneruje i odżywia włosy od wewnątrz. Dostarczany jest wprost do naczyń krwionośnych nasady włosów, a dzięki temu skutecznie odżywia cebulki, wspomaga wzrost włosów oraz poprawia ich wygląd. Tajemnica pięknych i zdrowych kosmyków tkwi więc w prawidłowym odżywieni cebulek włosowych jeszcze w fazie wzrostu. Rybi kolagen zmniejsza dodatkowo wypadanie włosów. Dzieje się tak dzięki poprawie struktury i stymulacji cebulek. Jest podporą dla warstwy ochronnej włosa. Systematyczne przyjmowanie suplementu kolagen w tabletkach poprawi ich gęstości i zredukuje wypadanie oraz łysienie.

Jaki kolagen wybrać?

W Aptekach czy Na stronach internetowych dostępnych jest mnóstwo suplementów kolagnowych. Podczas wyboru należy zwracać szczególna uwagę na skład i zawartość produktu. Bywają bowiem kolagenowe suplementy, które z kolagenem nie maja nic wspólnego. Zanim zdecydujemy się na zakup warto dokonać analizy rynku, a  szeroki asortyment nam tego nie ułatwi. Do wyboru mamy kolagen w tabletkach, kolagen do picia w proszku, kolagen w formie żelu, a nawet olejku.

Pielęgnacja kolagenowym olejkiem lub żelem jest prosta i nie wymaga wielkiej uwagi. Wystarczy rozprowadzić cienką warstwę produktu na które i gotowe. Trzeba pamięta, aby cera była oczyszczoną  i wilgotna. Jeśli zależy nam na regeneracji włosów po umyciu delikatnym szamponem należy wetrzeć kolagenowy żel w skórę głowy i dokładnie rozprowadzić.

premium collagen 5000

PREMIUM COLLAGEN 5000

Kolagen na paznokcie stosuje się na czyszczoną bezacetonowym zmywaczem płytkę paznokcia. Aplikowanie go polega na wsmarowaniu żelu w paznokieć.

Mimo wszystko kremy, żele i balsamy to zdecydowanie za mało by móc skutecznie odbudować skórę, która straciła niezbędne białko a z nim swoją pierwotną elastyczność. W tej sytuacji niezastąpiony jest wyłącznie kolagen w tabletkach. W skórze odpowiada on przede wszystkim za nawilżenie, jędrność, gojenie ran i usuwanie zmarszczek. Od 25 roku w skórze następują braki, a po 40 roku życia niedobór kolagenu jest stały gdyż synteza nie jest większa od postępującej destrukcji  tych włókien.

Naturalny kolagen pozyskiwany z ryb jest aktywnym związkiem. Ma cząsteczki znacznie mniejsze niż ten pochodzenia zwierzęcego, dlatego też szybciej wnika w skórę i odbudowuje ją. Efektów takich jak daje kolagen w tabletkach nie jest w stanie zagwarantować żaden krem, serum czy olejek, ponieważ one oddziałują wyłącznie na powierzchnię skóry.

5/5 - (4 votes)