Kolagen właściwości cudowne białko młodości nie jedno ma imię

Nazwa kolagen wywodzi się od greckiego słowa kollo, co oznacza klej. Kolagen jest białkiem występującym w organizmie i niezbędną substancją dla wielu organów. W największej ilości występuje w skórze, dalej w kościach, zębach, mięśniach, paznokciach oraz włosach.

To nieodłączny element jeśli chcemy by nasze ciało zachowało swoją młodość jeszcze przez wiele lat. Odpowiada on bowiem za elastyczność i jędrność skóry. Kolagen zwany jest także białkiem młodości, ze względu na swoje cenne właściwości. Jest niezwykle popularnym składnikiem kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji. Powoduje, że skóra jest jędrna, a nasze organy i kości działają jak powinny. Wraz z wiekiem wydzielanie kolagenu znacznie spada, przez co skóra zaczyna wiotczeć, na twarzy pojawiają się zmarszczki, paznokcie robią się kruchsze, a włosy wypadają.

Naturalna substancja

Z wiekiem, kiedy produkcja kolagenu drastycznie spada dostrzec możemy pierwsze objawy starzenia. Wiele czynników przyspiesza ten proces, a możemy je samoistnie ograniczyć, należą do nich:

 • Palenie tytoniu
 • Ekspozycja na promieniowanie słoneczne
 • Dieta bogata w cukier

Badania wykazały także iż, choroby związane z kolagenem są częstym wynikiem wad genetycznych, a zbyt ubogie pożycie produktów obfitych w kolagen powoduje jeszcze większe niedobory żywieniowe. Mają one kolosalny wpływ na produkcje włókien kolagenowych w organizmie.

Kolagen po co jest nam potrzebny?

Kolagen chroni narządy wewnętrzne takie jak wątroba, czy żołądek, otaczając je warstwą ochronną. Gwarantuje skórze nieustanny proces odnowy komórkowej oraz wysokie nawilżenie, które zapewnia jej elastyczność i jędrność. W układzie odpornościowym zapobiega ingerencji toksyn i drobnoustrojów. Kolagen stanowi znacznie więcej niż połowę białek w skórze dlatego tez ma tak ogromny wpływ na kondycje i wygląd.

Formy kolagenu

Kolagen jet białkiem występujących wyłącznie u ludzi i zwierząt ,a więc jedynie u ssaków oraz paru gatunków ryb. Do wyboru mamy kilka rodzai kolagenu. Do odzwierzęcych zaliczamy wołowy i wieprzowy. Oba wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, medycznym oraz kosmetycznym.

Kolagen morski pozyskiwany jest jaka sama nazwa wskazuje z ryb. To najlepiej wchłaniany przez ludzki organizm rodzaj kolagenu. Produkt ten świetnie wpłynie na stan naszej skóry gdyż cząsteczki wchłaniają się o wiele prościej od zwierzęcego.

premium collagen 5000

Premium Collagen 5000

Kolagen zastosowanie

Kolagen ma bardzo wiele zastosować pod spodem lista najpopularniejszych z nich:

 • Niweluje zmarszczki
 • Wygładza zmarszczki
 • Przywraca skórze pierwotną jędrność
 • Poprawia pigmentacje
 • Zmiękcza naskórek
 • Ujędrnia skórę
 • Pomaga w leczeniu trądziku
 • Starzenie się skóry a kolagen

U osób młodych kolagen jest wytwarzany regularnie i podlega nieustannej wymianie. Regeneruje więc na bieżąco uszkodzone tkanki. Z upływem lat organizm zatraca zdolności do syntezowania włókien kolagenowych. Powoduje to znacznie większe umieranie komórek kolagenu, niż tych wyprodukowanych. Około 25 roku życia proce ten się rozpoczyna.

Kolagen nie jedno ma imię

Kolagenowe produkty świetnie sprawdzają się w pielęgnacji nie tylko twarzy, ale całego ciała. Szczególnie przydatne u osób po zabiegach medycyny estetycznej czy operacjach chirurgicznych. Kolagen znajduje się w wielu preparatach kremach, balsamach, odzywkach do włosów. Można stosować je bezpośrednio na skórę. Należy jednak pamiętać ,że zewnętrzna pielęgnacja kolagenem nie dostarczy go do wnętrza organizmu. To bardzo ważne dl naszego zdrowia oraz wyglądu. Tak więc aby dostrzec jak najlepsze efekty kuracji kolagenowej należy zastosować go od wewnątrz. Na rynku mamy bowiem szeroka gamę tabletek z kolagenem lub kolagenu sproszkowanego do picia.

5/5 - (3 votes)