Makijaż permanentny brwi wszystko co należy wiedzieć przed zabiegiem

Makijaż permanentny brwi czyli microblanding ma za zadanie pomóc każdej kobiecie zmniejszyć czas trwania codziennego makijażu. Precyzyjne malowanie brwi nie zajmuje mało czasu, a kiedy wykonane jest w pośpiechu często tworzy niesymetryczny, szpecący kontur.

Jeśli należysz do grona pań którym z tego powodu każdego poranka brakuje cierpliwości makijaż permanentny brwi jest dla Ciebie!

Permanentny makijaż nigdy nie zagęści Twoich brwi, ani nie spowoduje wzrostu włosa. Nadaje jednak brwią naturalny wygląd poprzez idealnie dorysowane na skórze imitacje włosków. To nic innego jak wprowadzenie pod skórę pigmentu przy pomocy mikroostrza. Wykonanie zabiegu poprzedza ankieta w której należy uwzględnić ewentualne dolegliwości bądź przyjmowane leki.  Część gabinetów wymaga również podpisania oświadczenia iż na wypadek niezadowolenia z zabiegu, nie będzie mogła złożyć reklamacji. Makijaż permanentny brwi opinie ma bardzo dobre jednak ostatni z podpunktów jest powodem wielu dyskusji i sporów.

Makijaż permanentny brwi krok po kroku

Zanim zabieg rozpocznie się należy wybrać odpowiedni barwnik, aby efekt był jak najbardziej naturalny i kolorystycznie zbliżony do naszych włosów. Następnie nakładana jest znieczulająca maść. Oczekując aż zacznie działać kosmetyczka przy pomocy specjalistycznych szablonów i kredki szkicuje kontur brwi, które kolejno będzie wypełniać. Po zaakceptowaniu rysunku przez klientkę przystępuje się do wypełniania. Przy pomocy miko ostrza przypominającego piórko delikatnie nacina się skórę jednoczenie tworząc zarys włosa. W tym też miejscu aplikowany będzie pigment. Efekt przypomina naturalne, cienkie włoski. Cały zabieg łącznie trwa około godzinę zegarową. Makijaż permanentny gojenie to czas około 3-4 tygodnie.

Makijaż permanentny brwi dla kogo?

Microblanding wskazany jest przede wszystkim dla pań, które z rozmaitych powodów kilka razy dziennie musza korygować kształt brwi. Dobrze wykonany makijaż permanentny nadaje kobiecie idealnego, estetycznego wyglądu . Jest to świetny pomysł w sytuacji gdy brwi są niesymetryczne, nieregularnie i bardzo rzadkie. Często pod wpływem nieprawidłowej depilacji tracą naturalną linię. Wraz z wiekiem zanika nie tylko linia, ale przede wszystkim włoski stają się siwe. Precyzyjnie wykonany makijaż permanentny pozwala przywrócić kontur twarzy i odmłodzić od kilka lat!

Makijaż permanentny brwi cena

Kosz eskaluje w granicach 500-900 zł. W cenie tej uwzględniona jest korekta, zwykle po 3 tygodniach czyli w chwili zagojenia. Można wtedy ewentualnie delikatnie skorygować kształt, bądź dodać włosów w miejscach w których są braki. Rysunek na skórze utrzymuje się około 1-5-3 lat. Przyjmuje się, że w każdym roku blednie on mniej więcej o 10 %.

Makijaż permanentny pielęgnacja po zabiegu

Nie dotykać i nie moczyć brwi zaraz po zabiegu

Po upływie 3 godzin posmarować maścią przyspieszającą gojenie(powtarzać co kilka godzin)

Przez kilka dni do oczyszczania twarzy nie stosować żeli, mydeł itp.

Standardowy makijaż nie wykonywać wcześniej niż po upływnie 3 dni

Przez 2 tygodnie unikać saun, basenów i solarium

Makijaż permanentny brwi przeciwwskazania

Łuszczyca

Cukrzyca

Wirusowa infekcja

Ciąża

Leki sterydowe

Makijaż permanentny metody

Najczęściej wykonywane rodzaje makijażu permanentnego brwi:

Metoda ombre

Jest to metoda maszynowa wykonywana przy pomocy urządzenia z jednorazową igłą. Następuje wypełnienie łuku brwiowego na początku i końcu, bardzo wolnymi i precyzyjnymi ruchami, przy niewielkim nacisku igły. Barwniki można łączyć zaczynając od jasnego, a kończąc na najciemniejszym. Metoda ta nie jest trwalsza od metody włosa. Efekt końcowy przypomina cień nałożony na skórę .

Metoda włosa (piórkowa)

Makijaż ten również wykonuje się urządzeniem, na którego rączce przymocowana jest jednorazowa igła. Wygląda on bardzo naturalnie, ponieważ kształt brwi uzyskujemy poprzez szkicowanie drobnych włosków. To najtrudniejsza technicznie metoda, pracochłonna i dokładna. Włoski muszą być tak ułożone by mogły krzyżować się z naszym naturalnym włosem. Kobiety które lubią delikatne makijaże z całą pewnością polubią ten rodzaj wypełnienia. Natomiast dla pań gustujących w mocniejszych makijażach stworzy perfekcyjną bazę pod pomadę czy cień do brwi.

 

Rate this post