Olejowanie włosów czyli tradycyjne pradawne zabiegi regeneracyjne

Nie od dziś wiadomo, że włosy są atrybutem kobiecości, a także jej wizytówką, nie dziwi zatem fakt, iż wszystkie panie troszczą się, aby włosy były długie, piękne, zdrowe, gęste a także lśniące.

Aczkolwiek, aby tak wyglądały należy poświęcać im sporo czasu. Na kondycję włosów wpływa mnóstwo czynników, zaczynając od skłonności i warunków genetycznych, poprzez pielęgnację, odżywianie, do stylu życia. W chwili obecnej na rynku jest mnóstwo produktów, które zapewniają uzyskanie rezultatu pięknych włosów w szybkim czasie. Mimo to dobrze poznać skuteczne i sprawdzone sposoby, które pozwolą osiągnąć wymarzone oraz trwałe rezultaty.

Olejowanie sekret idealnych włosów

Od pewnego czasu sławę zdobywa tak zwane olejowanie włosów, które polega ściśle mówiąc na aplikacji wskazanego oleju na włosy. Warto zaznaczyć, że trzeba wiedzieć jaki olej dla danego typu włosa jest najlepszy, oraz jaka technika będzie najsłuszniejsza. Można nakładać oleje na suche bądź na zwilżone włosy, można dodawać go też do ulubionych masek czy odżywek.

hair care panda

HAIR CARE PANDA

Jeśli chodzi o dostosowanie oleju to trzeba w pierwszej kolejności określić swój rodzaj włosów, czy są one wysoko porowate, czy nisko porowate. Olej kokosowy jest genialny, jednak może być tak, iż nie z każdymi włosami on się polubi, trzeba rzecz jasna sprawdzić, jak włosy reagują na dany olej. Jeśli mowa o uniwersalnych olejach, które sprawdzą się niemalże na każdym rodzaju włosa, to takie jak: olej arganowy, olej jojoba, olej makadamia, czy olej ze słodkich migdałów. Włosy szczególnie puszące się, przesuszone oraz zniszczone zazwyczaj doskonale reagują na olej awokado, który w genialny sposób nawilża, natłuszcza oraz odżywia włosy.

Jeśli chodzi o olejowanie, to niesie o za sobą szereg dobroczynnych działań, jeżeli chodzi o włosy. Stają się one bardziej odporne na zniszczenie, wysuszenie, oraz nabierają blasku, elastyczności. Trzeba dodać, że aby pojawiły się efekty trzeba systematycznie olejować kosmyki, jeśli efekty już się pojawią- to są one długotrwałe. Niektóre kobiety od wielu lat stosują tę metodę i przez to mogą poszczycić się niemal idealnymi, pięknymi włosami, dlatego więc wdrożenie tej właśnie pielęgnacji z pewnością da oczekiwane rezultaty.

5/5 - (6 votes)