Pokrzywa na włosy. Regeneracja włosów po lecie!

Ekstrakt z korzenia pokrzywy wchodzi w skład popularnych na rynku środków na łysienie przede wszystkim dlatego, że efektywnie ogranicza produkcję dihydrotestosteronu, czyli hormonu, który jest odpowiedzialny za łysienie androgenne.

Pokrzywa można również znaleźć w jadłospisie ludzi w różnych zakątkach świata.
Konsumowane są pędy roślin, a także jej czubek, ponieważ pokrzywy są pokryte pękającymi włoskami, które zawierają substancje podrażniające. W przypadku ich dotknięcia na skórze może wystąpić reakcja alergiczna. Mnóstwo badań potwierdziło, że większe dawki ekstraktu z pokrzywy wpływają na redukcję wzrostu prostaty u myszy. Natomiast połączenie połączenie ekstraktu z pokrzywy z saw palmetto u pacjentów, którzy zmagają się z łagodnym przerostem gruczołu krokowego wpływają na zmniejszenie poziomu estrogenu, a także testosteronu. Pokrzywa na włosy.

Pokrzywa na włosy – domowe sposoby

W przygotowywaniu w domu różnych kuracji na włosy można znaleźć mnóstwo zalet. Jedną z największych korzyści jest fakt, że ich wykonanie nie jest związane z ponoszeniem dużych kosztów. Kolejnym plusem jest korzystanie tylko i wyłącznie ze sprawdzonych, a także naturalnych produktów. Często brakuje czasu na udanie się do fryzjera i poświęcenie czasu na profesjonalną maseczkę na włosy. Stosowanie domowych sposobów na włosy wpływa korzystnie na systematyczność, ponieważ kuracji z pokrzywy można się poddać w dowolnym momencie. Osoby, które bardziej zagłębią się w temat dostrzegą, że znanych jest mnóstwo sposobów na poprawę włosów w zupełnie naturalny i zdrowy sposób. Domowe sposoby pozwalają również na podkreślenie naturalnego koloru włosów. Za pomocą leczniczej pokrzywy można także rozwiązać problemy wypadających włosów. Pokrzywa na włosy.

Pokrzywa na porost włosów

Korzeń pokrzywy jest bardzo popularnym składnikiem doustnych środków stosowanych na utratę włosów. Część osób uważa, że aplikowanie odpowiedniego ekstraktu z pokrzywy miejscowo na skórę głowy może wpłynąć na poprawę porostu włosów. Rekomendowana dzienna dawka takiego ekstraktu wynosi 500 mg i więcej. Niestety do tej pory nie zostało przeprowadzone jeszcze żadne badanie kliniczne, które mogłoby potwierdzić efektywność pokrzywy w leczeniu łysienia plackowatego lub androgenowego. Warto zdać sobie sprawę, że ze stosowaniem pokrzywy na porost włosów mogą wiązać się różne skutki uboczne. W przypadku gdy ekstrakt z korzenia pokrzywy zostaje aplikowany miejscowo, może wystąpić podrażnienie skóry głowy, albo reakcja alergiczna.

hair care panda

Z kolei kiedy pokrzywa zostaje przyjmowana doustnie może dojść do podrażnienia nie tylko żołądka, ale także może wywołać pieczenie, obrzęk, wzdęcia, czy problemy z oddawaniem moczu. Nie zaleca się stosowania ekstraktu z korzenia pokrzywy przez osoby, które mają problemy z nerkami i sercem, ponieważ pokrzywa oddziałuje na zatrzymanie płynów w organizmie. Osobom, które chciałyby skorzystać z suplementów z pokrzywą do wzmocnienia swoich włosów, a także zatrzymania łysienia rekomenduje się zachowanie szczególnej ostrożności, a także wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Pokrzywa wchodzi w skład wielu produktów, które są przeznaczone dla osób, których celem jest wzmocnienie swoich włosów. Należy pamiętać, że nie jest jeszcze dokładnie zbadane działanie pokrzywy w przypadku leczenia łysienia. Do kuracji należy więc podchodzić bardzo realistycznie i nie oczekiwać cudów.

Wcierka z pokrzywy na włosy

Wcierka z pokrzywy efektywnie wpływa na przyspieszenie porostu włosów poprzez wzmacnianie i odżywianie cebulek włosowych. Osoby, które zmagają się z łupieżem powinny przetestować połączenie pokrzywy i skrzypu. Do jej stworzenia potrzebna jest łyżeczka pokrzywy i łyżeczka skrzypu, które należy zalać wodą, a następnie podgrzać na małym ogniu przez około 15-20 minut. Kolejnym etapem jest zdjęcie z ognia i odstawienie do ostygnięcia i przecedzenia. Później trzeba wcierać nawet dwa lub trzy razy dziennie w skórę głowy. Plusem jest praktycznie niewyczuwalny zapach wcierki, dlatego można swobodnie stosować ją zarówno po umyciu, jak i po wysuszeniu włosów. Pokrzywa na włosy.

Jelly Bear Hair

Płukanka pokrzywowa

Mnóstwo kobiet ma problemy z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami. Konieczne jest wtedy codzienne mycie włosów, które z kolei również może negatywnie wpływać na włosy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie płukanka z pokrzywy. Do zrobienia płukanki pokrzywowej potrzebna będzie gorąca woda oraz suszone liście pokrzywy, albo torebki gotowej herbatki. Liście pokrzywy lub torebki należy zalać gorącą wodą w następujących proporcjach: jedna lub dwie łyżeczki na jedną filiżankę. Następnie trzeba odstawić do momentu, aż napar się zaparzy i ostygnie. Kolejnym etapem jest umycie włosów jak na co dzień, nałożenie odżywki lub maski i spłukanie. Dopiero potem powinno się użyć płukanki z pokrzywy. Następnie należy owinąć włosy ręcznikiem, nie spłukuje się płukanki. W momencie, gdy włosy już przeschną w ręczniku trzeba je wysuszyć i ułożyć.

Płukanka z pokrzywy dla blondynek

Płukanki z pokrzywy nie są polecane do stosowania przez blondynki, ponieważ istnieje możliwość, że płukanka może zafarbować jasne włosy na zielono.

Zobacz także >> Dieta Norweska jadłospis, efekty, opinie. Utrata zbędnych kilogramów w smaczny sposób!

5/5 - (5 votes)