Pokrzywa właściwości lecznicze

Dla wielu z nas pokrzywa to pospolity chwast, który zazwyczaj jest niezwykle kłopotliwy. Tymczasem gro osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w tej chwili jest to cenna roślina lecznicza i nie powinniśmy jej bagatelizować.

Jeśli nie miałeś o tym pojęcia to musisz przeczytać ten artykuł i dowiedzieć się wszystkiego na temat właściwości pokrzywy. Bez wątpienia dowiesz się rzeczy o jakich nie wiedziałeś, a z całą pewnością okażę się dla Ciebie niezwykle pomocne.

Pokrzywa właściwości lecznicze

Pokrzywa to roślina, która znajdzie zastosowanie niemal w każdym domu. Dużym atutem jest również to, że z jej właściwości leczniczych skorzysta każdy z lokatorów – będzie ona dobra zarówno dla córki, matki czy babci. Oczywiście mężczyźni również na własnej skórze przekonają się, że pokrzywa zwyczajna to nie tylko roślina, która jest problematyczna w każdym gospodarstwie. Po pierwsze sok z pokrzywy poprawia trawienie oraz metabolizm. Dzisiaj wiele osób ma z tym gigantyczny problem, albowiem przez tempo oraz tryb życia często nie pozwalają na regularne i zdrowe jedzenie.

Jeśli chciałabyś usprawnić pracę wątroby lub żołądka to na pewno będzie to wybór idealny dla Ciebie. Dodatkowo pokrzywa oddziałuje prawidłowo na układ moczowy. Osoby, które regularnie borykają się z zapaleniem pęcherza powinny rozpocząć regularną kurację, która najprawdopodobniej przyniesie zamierzony efekt. Dzięki niej wszystkie toksyny z organizmu zostaną wydzielone, dzięki czemu poczujemy się dużo lepiej. Dużym atutem tej rośliny jest również to, że nie pozwala ona na zatrzymywanie płynów w organizmie.

Kto powinien szczególnie stosować pokrzywę?

Bez wątpienia pokrzywę powinny regularnie stosować osoby, które mają niedobór czerwonych krwinek we krwi. Jeśli na badaniach okresowych okazało się, że masz anemie to bez wątpienia ten surowiec zielarski będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Osoby, które dawno nie przeprowadzały badań to koniecznie powinny to zrobić jak najszybciej, albowiem może okazać się, że mimo dobrego samopoczucia coś jest nie tak. Oczywiście część osób czuje, że dzieje się coś złego. Przykładem może być osłabienie organizmu. Jeśli notorycznie odczuwasz zmęczenie i nie masz chęci do życia to na pewno coś jest nie tak. Na początek możesz zastosować kurację pokrzywą.

hair care panda

> HAIR CARE PANDA <

Być może okaże się, że jest to wystarczające, jeśli jednak nadal będziesz odczuwał niepokojące objawy to najwyższa pora, aby wybrać się do lekarza. Osoby nie mające żadnego problemu z chorobami wewnętrznymi powinny zastanowić się czy nie dostrzegają niepokojących objawów zewnętrznych. Wiele młodych osób boryka się z trądzikiem młodzieńczym, co jak wiadomo jest bardzo uciążliwe. Jeśli i Ty należysz do osób, które mają kłopot z pryszczami czy ropieniami to bez wątpienia powinny stosować okłady z liści pokrzywy. Działają one odkażająca na skórę.

Pokrzywa na włosy – rozwiąż swoje problemy ze skórą głowy

Niestety mnóstwo osób zmaga się z niewidocznym problemem, a mianowicie łojotokiem oraz łupieżem. Z całą pewnością wszyscy, którzy mieli kiedyś z tym kłopot wiedzą, że nie jest to nic przyjemnego. Niestety niektóre preparaty nie pomagają, dlatego warto przetestować okład z pokrzywy, bądź napar. Jeśli regularnie będziesz masować głowę takim naparem to oprócz tego, że skóra będzie na bank zdrowsza. Taka płukanka nie jest dobra wyłącznie na głowę. Osoby, które potrzebują odkazić jamę ustną z różnych powodów również mogą wykorzystać tę roślinę, a bez wątpienia przyniesie oczekiwany rezultat. Warto również nadmienić, że pokrzywa wspomoże również porost włosów.

Interesuje Cię idealna sylwetka bez katorżniczych diet? – pokrzywa jest dla Ciebie

Coraz więcej osób zainteresowanych jest zgubieniem zbędnych kilogramów. W szczególności teraz, gdy lato zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli i Ty należysz do takich osób to musisz wiedzieć, że odchudzająca herbata z pokrzywy to coś dla Ciebie. To dzięki niej usuwany jest nadmiar wody z organizmu, a oprócz tego jest doskonałym środkiem oczyszczającym. Warto zdać sobie sprawę, że naturalne produkty często są zdecydowanie lepsze, niż te, w których w składzie jest sama chemia. Tym samym postaw na pokrzywę, a nie suplementy diety, dzięki jakim możesz tracić na wadze. Pokrzywa właściwości lecznicze.

Jak przyrządzić pokrzywę?

Po przeczytaniu tego artykułu na pewno wiele osób wie o tym, że pokrzywa właściwości zdrowotnych ma mnóstwo. Warto byłoby jednak pomyśleć w jaki sposób najlepiej ją spożywać. Jednym z rozwiązań jest sok z pokrzywy. Rozwiązania są dwa – dla osób, które wolą kupić coś gotowego w sklepie oraz tych które samodzielnie uwielbiają przygotowywać naprawy. Jeśli należysz do pierwszej grupy osób to na pewno sok z tej rośliny znajdziesz w sklepach internetowych oraz sklepach zielarskich. Jeżeli sam przygotowujesz takie rzeczy to musisz wiedzieć, że wystarczy mieć świeże liście pokrzywy i rozdrobnić je z wodą. Ilość wody powinna być dostosowana do tego czy zamierzamy ten sok pić czy raczej zrobić płukankę na gardło. Na zimę natomiast idealna będzie herbata z pokrzywy. Zaopatrz się w suszone liście pokrzywy i zalewaj je szklanką wrzątku. Pokrzywa właściwości lecznicze.
Przekonaj się sam jak wiele zdrowotnych właściwości ma pokrzywa!

5/5 - (2 votes)