Walka z trądzikiem – tabletki na trądzik

Często domowe sposoby walki z tym schorzeniem nie przynoszą żadnych efektów. Leczenie u dermatologa trądziku bywa długotrwałe i mało skuteczne. Nieraz wiąże się też ze skutkami ubocznymi w efekcie przyjmowania leków na poprawę skóry. Jeśli trądzik nie jest bezpośrednio spowodowany zaburzeniami zdrowotnymi lecz ma podłoże związane z młodym wiekiem, można skorzystać z nowoczesnych metod.

Mnóstwo ludzi ma problemy z cerą. Głównym winowajcą jest trądzik. Młodzieży nie pociesza fakt, że wraz z końcem dojrzewania, problemy z cerą maleją.

Laser w redukcji trądziku daje wysoką skuteczność w walce z tą przypadłością. Jeśli procedury wymagane przed zabiegiem zostaną zachowane, wówczas laser jest doskonałym rozwiązaniem. Przed skorzystaniem z zabiegu zostaniemy poinformowani, jakich kosmetyków nie używać. Zazwyczaj chodzi o preparaty zawierające alkohol. Pracownik gabinetu wykona także próbę laserową aby sprawdzić czy nie wywoła on działań niepożądanych u pacjenta. Wypełnia się również formularz, w którym zawieramy informację o przebytych i obecnych chorobach.

Laserowa redukcja trądziku zobowiązuje nas do przestrzegania pewnych procedur. Nie wolno wystawiać twarzy na ekspozycję słoneczną, trzeba nakładać na twarz kremy z filtrem. Przez tydzień po zabiegu dobrze jest zrezygnować z makijażu, przede wszystkim z kosmetyków rozświetlających, a także tych na bazie rumianku i dziurawca. Przeważnie stosuje się 2, 3 zabiegi aby efekty były zadowalające. W trakcie pierwszej sesji stosuje się mniejszą moc urządzenia. Następnie przechodzi się do bardziej aktywnego wykorzystania lasera. Redukcja trądziku przynosi ogromne korzyści. Poprawia nie tylko wygląd, lecz wpływa także na poprawę samooceny nastolatka i na relacje towarzyskie.

Trądzik, nie tylko problem nastolatków

Co to jest ten trądzik i jak go leczyć? W ostatnim czasie bardzo dużo ludzi dorosłych skarży się na problemy ze skórą. Wypryski, rozszerzone pory i pryszcze to niechciane i brzydko wyglądające twory na naszej twarzy. Nikt z nas nie jest z tego ani zadowolony ani dumny. W przypadku kobiet można go zakryć makijażem. Czy taka metoda jest jednak prawidłowa? Niestety nie, ponieważ podkłady zatykają pory przez co nasza skóra nie oddycha, a efekt pięknej cery jest chwilowy. Co więc zrobić? Czy od razu trzeba biec do dermatologa po różnego rodzaju tabletki? Niestety leczenie nie jest łatwe.

Zaskórniki, krosty czy pryszcze powstają bardzo szybko, jednak pozbycie się ich trwa bardzo długo co może wielu ludzi zniechęcić, a tu ważna jest przede wszystkim cierpliwość i systematyczność.

Tabletki na trądzik Royal Skin 500

Najczęściej trądzik powstaje z powodu rozszerzonych naczyń krwionośnych czy nadmiernego wydzielania sebum, może być spowodowane również nieprawidłową pracą wątroby, nerek czy żołądka jak również nieprawidłową gospodarką hormonalną.

Każdy z nas jest inny, tak samo każda cera i organizm są u każdego człowieka inne, tak więc to co jednemu pomoże niekoniecznie pomoże drugiemu. Warto więc się nie poddawać i spróbować walczyć na różne sposoby.

Przede wszystkim woda, to ona wypłukuje toksyny z organizmu. Dość często pijemy kawę, herbatę ale zapominamy o wodzie, która również uelastycznia naszą skórę. Oczywiście z tą wodą nie należy przesadzać. Wystarczy pić codziennie 2l wody, żeby po miesiącu czy dwóch zobaczyć że nasza skóra odrobinę się poprawiła. W oczyszczaniu organizmu pomoże również zielona herbata i rezygnacja z słodyczy i napojów gazowanych. Dodatkowo warto jeść więcej owoców i warzyw oraz łososia, który z ryb ma najwięcej kwasów Omega 3.

royal skin 500

Royal Skin 500

Oprócz tego, że trzeba zadbać o nasz organizm od środka, to o cerę trzeba dbać również od zewnątrz. Pielęgnacja skóry ma ogromny wpływ na jej wygląd. Niestety w Europie stawia się raczej na zakrycie niechciany wyprysków i ich maskowanie niż na pozbycie się ich. Co innego jest na wschodzie.

Azjatki słynne są ze swojej pięknej cery, właśnie dlatego że stawiają na pielęgnację. Te kobiety uczone są od małego, że najpierw dobre oczyszczanie i nawilżanie a dopiero później makijaż. Jak one to robią? Na początek zmywają wszystko olejami naturalnymi – co powoli wchodzi również do Polski, dopiero później myją twarz żelem czy pianką.

Kolejny krok to złuszczanie, oczywiście góra dwa razy w tygodniu – nie można też przesadzać. Czas na tonizację i tutaj najlepiej użyć toniku z alkoholem, który podwyższy ph skóry a do odżywienia skóry najlepsze jest serum. Dodatkowo w Azji bardzo popularne są nawilżacze powietrza nie tylko w domu ale również w biurach co chroni ich cery przed nadmiernym wysuszaniem. Efekty oczywiście nie pojawią się po tygodniu czy dwóch, żeby naprawdę odczuć zmianę skóry potrzeba miesiąca albo nawet trzech w zależności od tego jak duży jest problem.

Warto zainwestować w dobrą pielęgnację i postarać się zadbać o nasz organizm od wewnątrz. Szkoda czasu na narzekanie jaka ta cera jest brzydka i jak się jej wstydzimy. Czas zacząć działać.

5/5 - (5 votes)