Zmarszczki i najlepsze sposoby walki z oznakami starzenia

Zmarszczki jest to temat, który bez dwóch zdań spędza sen z powiek. Nie budzą w nas bowiem żadnej euforii i każda kobieta marzy, by nigdy nie zagościły na jej twarzy.

To, że z czasem każdy z nas się zestarzeje jest nieodwracalnym procesem zapisanym w genach. Jednakże taką sytuacje można opóźnić. Do wyboru mamy całą gamę produktów oraz zabiegów, które pozwolą odwlec ten nieubłagany moment w czasie. istotne jest by na wczesnym etapie podjąć walkę oraz zadbać o pielęgnacje swojej cery. Aby uzyskać widoczne efekty należy dbać o nią od wczesnych młodych lat.

Pierwsze zmarszczki występują około 25-30 roku życia i są to najczęściej zmarszczki mimiczne, które tworzą się na skutek codziennych grymasów twarzy. Mogą wystąpić zmarszczki na czole, a także kurze łapki pod oczami. Zmarszczki stanowią naoczny proces starzenia się ludzkiego organizmu. Najprościej mawiać są to złamania struktur skóry oraz ubytki włókien elastylowych czy kolagenowych, które dla skóry stanowią podtrzymujący ją szkielet. Jest ona wtedy odpowiednio napięta i jędrna. Z upływem czasu w korze zaczyna brakować także kolagenu typu I a zastępuje go kolagen typu III. Zmarszczki tworzą się ponadto na skutek czynników genetycznych, promieniowania UV, chorób, nieodpowiedniej diety czy nieodpowiedniej pielęgnacji. Na fenotyp skóry składa się wiele elementów. W głównej mierze to genetyka, która odpowiada za skład, jakość i ilość elastyny. Najgroźniejszym wrogiem młodej i świetlistej cery jest jednak grawitacja oraz upływający czas. Z czasem nasza mimika zanika.

Rodzaje zmarszczek

Zmarszczki dzieli się przez wzgląd na obszar występowania i przyczyny powstawania. Najbardziej widoczne są jak można się domyśleć te pojawiające się na twarzy. Warto jednak wagę przywiązywać także do tych na dłoniach czy szyi.

Zmarszczki mimiczne

Pojawiające się na twarzy między 35-30 rokiem życia jako pierwsze. Tworzą się na skutek grymasów twarzy, które mają ogromny wpływ na jej wyraz. Tworzą się jako następstwo ruchów brwi, uśmiechania się oraz mrużenia oczu. W sytuacji gdy dużo się uśmiechamy tym znacznie większa możliwość że na naszej twarzy powstaną oznaki starzenia. By odwlec w czasie ten proces należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry oraz stosować skuteczne produkty przeciwzmarszczkowe, które zapobiegną utrwalaniu się zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki statyczne

Tworzą się jako następstwo oraz utrwalenie zmarszczek mimicznych i sennych. Obserwowane wraz z wiekiem i procesem starzenia organizmu. Na skórze w obszarze powstania zmarszczek widoczne są również przebarwienia. Do walki z tego typu zmarszczkami świetne okazują się wszelakie środki o złuszczającym oraz naprawczym działaniu, najlepiej by w swoim składzie miały kwasy AHA, BHA oraz retinol.

Zmarszczki senne

Utworzone podczas snu na skutek ugniatania skóry o poduszkę, wraz z wiekiem utrwalają się.

Zmarszczki posłoneczne

Jest to odmiana zmarszczek statycznych. Pojawiają się najczęściej u osób ze słonecznym uszkodzeniem skóry, tak więc jako następstwo promieniowania UV (tak samo UVA, UVB jak i solarium)

Zmarszczki starcze

Pojawiają się z wiekiem w skutek zmian we włóknach łącznotkankowych. Włókna sprężyste poddane są destrukcji, a kolagen typu I zastępuje kolagen typu III

Sposoby na zmarszczki

Kremy

Należy od wczesnych lat młodzieńczych stosować odpowiednią pielęgnacje. Od 30 roku życia organizm wytwarza o wiele mniej odżywczych substancji, a skóra traci pierwotną jędrność oraz elastyczność. Samo nawilżanie kremami już nie wystarcza. odpowiednie przeciwzmarszczkowe kremy działają o wiele lepiej bowiem regenerują, odżywiają oraz dostarczają wilgoci skórze.

Krem do twarzy Termy Uniejów

Krem do twarzy Termy Uniejów 50 ml

Serum

Serum jest to preparat o zdecydowanie silniejszym działaniu. Ma on wartościowe odżywcze składniki o działaniu odmładzającym, odświeżającym i pielęgnacyjnym. Co ważne w swoim składzie zawiera także ekstrakty roślinne, proteiny oraz mieszankę witamin. Serum spłyca zmarszczki, zwiększa elastyczność i poprawia owal twarzy.

Tabletki z kwasem hialuronowym

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagen kiedy przyjmuje ię je w odpowiedni sposób mogą dać efekt porównywalny z chirurgicznymi zabiegami. To jasne iż za ich przyczyną nie można wykonać korekty nosa czy powiększenia ust.Obecnie najwięcej zabiegów z kwasem hialuronowym wykonuje się w celu redukcji zmarszczek, a z tym kłopotem tabletki radzą sobie bardzo dobrze.

Lifting u chirurga plastycznego

Zalecany w głównej mierze kobietom, których zmarszczki są widoczne. Poprawia się nim owal twarzy, ponieważ z wiekiem traci on jędrność. Zabieg wykonywany jest tylko w odpowiedniej klinice, pod narkozą przez chirurga plastycznego. Czas trwania to kilka godzin.

Botoks

To wstrzyknięcie pod skórę toksyny botulinowej w celu spłycenia i niwelacji zmarszczek.

5/5 - (1 vote)