Dieta na piękne włosy co warto jeść a czego unikać?

Włosy to bez wątpienia jeden z kluczowych atrybutów kobiecości, aczkolwiek by spełniał tę funkcje muszą być zadbane i zdrowe. Osiągnięcie takich rezultatów nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

To jasne,że spory wpływ na włosy i ich formę ma nie tylko używanie odpowiednich kosmetyków i pielęgnacja, ale co najważniejsze dieta a ponadto dostarczanie odpowiednich składników odżywczych. Witaminy na włosy należy dostarczać każdego dnia do organizmu poprzez dietę. Każda z kobiet marzy o burzy pięknych i zdrowych włosów, ale często wypadanie okazuje się dużym problem. Wypadanie włosów stanowi częstszy zmartwieniem wśród pań. Wzmocnienie włosów należy rozpocząć od wewnątrz, gdyż zewnętrzna troska o nie, często okazuje się nie do końca odpowiednia.

Dieta na piękne włosy

Dlaczego włosy wypadają?

Pośród licznych przyczyn związanych z osłabieniem a w konsekwencji wypadaniem włosów należy wymienić:

Stres

Choroby typu: tarczyca

Choroby skóry

Ciąża i okres po porodzie

Fryzjerskie zabiegi osłabiające włosy

Nieodpowiednia dieta

W pierwszej kolejności trzeba postawić na dietę, która obfituje w minerały i witaminy, w szczególności te, które oddziałują na włosy. Warto wspomnieć, że kluczowa jest biotyna, to ten pierwiastek odpowiada za kondycję kosmyków, w sytuacji gdy występują niedobory może to skutkować zwiększonym wypadaniem oraz ogólnym złym stanem włosów. Należy więc spożywać zielona warzywa, czy też jaja kurze, których żółtka zawierają duże pokłady tego pierwiastka. Bardzo ważne jest też żelazo, którego brak może między innymi skutkować wypadaniem i osłabieniem włosów. Jeśli chodzi o uzupełnienie tego pierwiastka, to należy spożywać mięso oraz buraki czerwone, które są źródłem żelaza. Nie można zapomnieć także, że podstawową funkcję budulcową w organizmie człowieka stanowi białko. Ma on wpływ również na włosy. Jeżeli w diecie jest go wystarczająca ilość, to włosy są zdrowe, grube i gęste. Doskonałym źródłem białka jest chude białe mięso, oraz kurze jaja.

Dieta na piękne włosy

Należy powiedzieć też o dobroczynnym wpływie nie tylko na włosy, ale i na cały organizm kwasów Omega 3, to one mają wielką moc i nie tylko powodują zmniejszenie wypadania włosów, ale i również powodują, że są one bardziej nawilżone, elastyczne. Dzięki temu włosy są zdrowsze i pięknie wyglądają. Kwasy Omega 3 w większych ilościach znajdują Się w tłustych rybach morskich, a także w żółtkach kurzych jaj. Świetnym sposobem na to, aby dostarczyć nie tylko tych kwasów, ale również witamin jest regularne spożywanie tranu. Dieta na zadbane i zdrowe włosy może być nie tylko pyszna, ale i bardzo korzystna dla całego organizmu, oraz poprawę samopoczucia, to właśnie dlatego warto wdrożyć niektóre nawyki żywieniowe i produkty do codziennej diety.

Hair Care Panda wegańskie witaminy na włosy

Dieta na piękne włosy

 

Hair Care Panda to wegański suplement diety na włosy w słodkiej postaci malinowych żelek. Kompleksowa formuła VEGAN Biotin Complex uczyni twoje włosy zdrowymi jak również pięknymi jak nigdy do tej pory! Co najważniejsze suplement jest w 100 % wegański , wolny od żelatyny, nie testowany na zwierzętach, a także pozbawiony alergenów.

Wegańskie żelki na włosy >> ZOBACZ

Rate this post