Flexidium 400 na zdrowe stawy

Trudno uwierzyć, ale takie proste czynności jak gra w siatkówkę czy odkręcenie zakrętki angażują na raz kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset stawów. Jeśli stawy przestaną by zdrowe nawet codzienne obowiązki będą sprawiać trudność. Czy istnieje skuteczna metoda na zdrowe i sprawne stawy?

Obecnie coraz więcej osób skarży się na kłopoty ze stawami. Najczęstszą przyczyną takich sytuacji jest zbyt duża aktywność ruchowa, uboga aktywność albo nadwaga. Może prowadzić to do uszkodzenia chrząstki stawowej, wywołując dyskomfort i ból. Zapobiegać temu możemy dbając o należytą kondycję stawów już od wczesnych lat. Dobre nawyki pozwolą zachować zdrowie i zahamować wszelakie bólowe dolegliwości. Wprowadzenie w życie kilku pomocnych rad może okazać się doskonałą profilaktyką i regeneracją chorób stawowych.

Zwyrodnienie stawów czym jest?

Zwyrodnienie stawów zwane inaczej Artoza dotyczy najczęściej osób w średnim i starszym wieku. Jednak istnieją i o wiele młodsze przypadki. Podaje się, że z powodu chorób stawowych cierpi niemal połowa społeczeństwa powyżej 50 roku życia. Choroba ta ma długotrwały przebieg i rozwój. Powodują ją choroby metaboliczne, siedzący tryb życia bądź wady postawy. Objawy zwyrodnienia stawów są bardzo nieprzyjemne i bolesne.

Jak zmniejszyć dolegliwości?

 • Aktywność ruchowa 
  Aktywny tryb życia doskonale wpływa na stan naszych stawów, a także kręgosłupa. Już mała aktywność ruchowa zwiększa wydzielanie do jamy stawowej odpowiedniej mazi. Dzięki niej stawy są w 100 %, podnosi się ich dotlenienie, a to wpływa na regenerację wszystkich uszkodzeń. Przeprowadzone badania wykazują, że aktywność ruchowa wykonywana systematycznie znacznie zmniejsza ból.
 • Odpowiednia masa ciała
  Zachowanie należytej masy ciała ma znaczenie dla odpowiedniego funkcjonowania stawów. Ułatwia bowiem wykonywanie regularnie ćwiczeń, istotnym dla zachowania zdrowia stawów a także nie obciąża nadmiernie kości.
 • Suplementy diety
  Naszym stawom możemy pomóc stosując też odpowiednie suplementy diety mające składniki niezbędne do utrzymania zdrowia oraz regeneracji chrząstki stawowej.

Co powinny zawierać suplementy na stawy?

Suplementy diety przeznaczone dla osób zmagających się ze schorzeniami stawów powinny posiadać głównie składniki budulcowe. Istotnym jest kolagen, który uczestniczy w odbudowie chrząstki stawowej. Zwiększa też jej wytrzymałość, i sprężystość. Kontroluje ponadto układ odpornościowy, by nie dopuścić do autoagresji. Zażywanie kolagenu nawet w małych ilościach ma wielkie znaczenie dla zdrowia chrząstki stawowej.

Flexidium 400

Suplement diety w formie tabletek, którego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego funkcjonowania chrząstki stawowej. Środek ten powstał by w bezpieczny i skuteczny sposób wzmocnić zdrowie stawów.

flexidium

Flexidium 400

Flexidium 400 skład

Suplement swoje działanie opiera na 100 % naturalnych składnikach pochodzących z natury. Jest więc bezpieczny i powoduje żadnych efektów niepożądanych.

 • Kolagen – główny budulec stawów. Ma udział w ich regeneracji i odbudowie. W produkcie użyty jest kolagen rybi, który wyróżnia świetna wchłanialność.
 • Kwas hialuronowy – podstawowy składnik mazi stawowej. Jest odpowiedzialny min. za ochronę i odżywianie dodatkowo redukuje tarcie pomiędzy chrząstkami. Niewielka ilość mazi powoduje, że chrząstki obcierają się wzajemnie o siebie co sprawia spory ból.
 • Kwas l-askorbinowy – bierze udział w syntezie kolagenu potrzebnego do prawnego funkcjonowania chrząstki. Witamina C jest również doskonałym antyoksydantem, a wiec zwalcza działanie wolnych rodników.
 • Cynk – zachowuje prawidłowy stan kości. Jego niedobory powodują ból stawów, a co za tym idzie kłopoty z poruszaniem się
 • Selen – Badania przeprowadzone w Północnej Karolinie udowodniły, że niedobory selenu w organizmie wiążą się ze zwiększonym ryzykiem zwyrodnienia kolanowego stawu.

Flexidium 400 dawkowanie

Produkt należy zażywać 2 razy dziennie po jednej kapsułce a następnie popić szklanką wodą. W pudełku znajduje się 60 tabletek, będących odpowiednikiem miesięcznej kuracji.

Flexidium 400 CENA

Flexidium 400 efekty

 • Zdrowe i sprawne stawy
 • Odpowiednia ilość mazi stawowej
 • Sprawność ruchowa na wysokim poziomie

Flexidium400 to najczęściej polecany przez pacjentów suplement na stawy. Działanie swoje opiera na 100 % naturalnych składnikach pochodzących prosto z natury. Jest więc w 100 % bezpieczny. Flexidium400 to środek w formie tabletek o wysokiej skuteczności, zadaniem którego jest utrzymanie odpowiedniego funkcjonowania stawów.

5/5 - (4 votes)