Jak schudnąć 10 kg w miesiąc?

Skuteczne odchudzanie powinno być procesem długofalowym, dającym organizmowi czas na przystosowanie się do zachodzących zmian, szczególnie tych dotyczących trybu życia.

Czasem jednak okoliczności wymagają od nas szybkiego zrzucenia nadmiaru kilogramów. Na szczęście, przy odpowiednich działaniach, jest to możliwe. Trzeba jednak pamiętać o skrzętnym połączeniu dobrze dobranej diety z właściwymi ćwiczeniami. Warto również sięgnąć po suplementy, które zintensyfikują efekty naszych starań.

Podstawą odchudzania powinna być zmiana nawyków żywieniowych. Chcąc uzyskać widoczne rezultaty w krótkim czasie, należy ograniczyć liczbę przyjmowanych kalorii min. o 500 kcal. Dieta ma być nie tylko mniej kaloryczna, ale też zdrowa. Opracowując menu, powinno się zadbać o włączenie do jadłospisu węglowodanów dodających energii koniecznej do codziennego funkcjonowania i podczas ćwiczeń. W menu obowiązkowo znajdować muszą się witaminy i minerały wzmacniające ciało oraz białko budujące mięśnie. Tłuszcze należy dobrać tak, by wykluczyć te nasycone i trans na rzecz tłuszczów nienasyconych, a szczególnie tłuszczów omega.

Zobacz jak schudnąć 10 kg w miesiąc

Należy zrezygnować z potraw smażonych, przejść na dania gotowane na parze i duszone. Trzeba także maksymalnie ograniczyć cukry, rezygnując ze słodyczy. Posilać się należy regularnie. Śniadanie ma być syte, oparte na węglowodanach. Kolejne 3-4 posiłki powinny być niewielkie, spożywane w jednakowych odstępach czasu, a ostatni należy zjeść nie później niż o 18:00.

Podczas odchudzania potrzebne są systematyczne ćwiczenia. Najlepiej wykonywać je 6 dni w tygodniu, raz dając ciału możliwość odpoczynku i regeneracji. Trzeba pamiętać, by nie przeciążać organizmu, bo zbyt radykalne kroki mogą doprowadzić do urazów i nadwyrężenia mięśni oraz stawów.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto skrupulatnie ułożyć plan treningowy. W tym celu najlepiej jest przejrzeć opcje ćwiczeń przedstawianych w sieci wybierając te, które potrafimy prawidłowo wykonać. Trzeba mieć świadomość, że jeśli nie będą one robione dokładnie tak jak należy, to efekty będą słabsze, a nieprawidłowości mogą negatywnie odbić się na zdrowiu i samopoczuciu.

burnbooster

Eksperci podkreślają, że czasem lepiej zrezygnować z niektórych ćwiczeń niż wykonywać je w zły sposób. Jeśli chodzi o rodzaje ćwiczeń, to zalecane są treningi aerobowe, które w najszybszym tempie pozwalają spalić tkankę tłuszczową. Takie ćwiczenia opierają się na długotrwałym, ale umiarkowanym wysiłku fizycznym.

Przed każdym treningiem trzeba pamiętać o dostarczeniu sobie węglowodanów, dzięki którym będziemy mieli energię, a po zakończeniu aktywności fizycznej można sięgnąć po owoce i warzywa, które wesprą ciało w regeneracji. Chcąc wzmocnić efekty odchudzania, dobrze jest uzupełnić działania o suplementy diety. Początkowo najlepsze będą te stymulujące metabolizm. Przyspieszą przemianę materii, a tym samym zwiększą szybkość spalania tkanki tłuszczowej.

Można też zdecydować się na preparaty oczyszczające, jednak należy stosować je z zachowaniem szczególnej ostrożności, by nie wyrządzić organizmowi szkody i nie osłabić go w momencie, gdy potrzeba siły do regularnych ćwiczeń. Kontrolując postępy, nie należy opierać się jedynie na masie ciała. Raz w tygodniu powinno się mierzyć także obwód w newralgicznych miejscach, czyli w pasie, biodrach, udach.

5/5 - (3 votes)